Prečo je v súčasnej dobe tak dôležitý videomarketing?

Prečo je vlastne v súčasnej dobe online videomarketing pre firmy tak dôležitý? To je otázka, ktorú sa chystám zodpovedať v tomto príspevku. Ale najprv sú tu ešte 2 ďalšie kľúčové otázky, ktoré musím brať tiež do úvahy a na ktoré sa často, Vy naši potenciálni klienti, pýtate ...

1) "Potrebuje moja firma či značka vôbec video?"
2) "Poskytuje video dobrú návratnosť investícií v porovnaní s ostatnými marketingovými nástrojmi?"

Odpovede na všetky tri vyššie spomenuté otázky nájdete v v nasledujúcom texte...

VIDEOMARKETING VYVOLÁVA POCITY A EMÓCIE!

Kvalitný audiovizuálny obsah, ktorý je zaujímavý a jedinečný, bude vždy vzbudzovať silné pocity medzi divákmi. Poďme teda zanalyzovať najčastejšie pocity a emócie, ktoré v ľuďoch video vyvoláva ...

1. Dôvera

Videá majú veľkú výhodu. Oproti iným marketingovým nástrojom prinášajú totiž divákovi, či už potenciálnemu zákazníkovi alebo obchodnému partnerovi, akýsi "priamy ľudský kontakt." Keď sa totiž skutoční ľudia objavia vo videu, získava vaša ponuka oveľa väčšiu dôveru. S rastúcou konkurenciou môže byť navyše, v dnešnej dobe, video aj rozhodujúcim faktorom medzi úspechom a neúspechom celého vášho podnikania.

2. Zvedavosť

Ak chcete vo svojom potenciálnom zákazníkovi zažať plameň zvedavosti, skúste obsah vašej ponuky previesť do kratších videí v niekoľkých častiach. Vytvorte teda niečo ako video seriál. Jedná sa o efektívnu videomarketingovú taktiku. Tieto videá je vždy dobré zakončiť upútavkou na ďalší diel, alebo odkazom na web, kde divák nájde odpovede. Výsledkom tohto modelu videomarketingu môže byť až niekoľkonásobné navýšenie návštevnosti vášho webu a teda aj oveľa väčšie predaje, napríklad vo vašom e-shopu.

3. Istota

Keď potenciálny zákazník zvažuje, či u Vás nakúpi produkt či službu, bude sa zvyčajne rozhodovať na základe ohlasov vašich existujúcich zákazníkov. Kvalitným textovým príspevkom s obrázkom ale dnes už nepresvedčíte ani polovicu možných zákazníkov. Ak však potenciálni zákazníci uvidia vaše existujúce zákazníky hovoriť spokojne o vašich produktoch či službách vo videu, je tu veľká pravdepodobnosť, že u Vás nakúpia alebo vytvorí dopyt tiež.

4. Zábava

Väčšinu virálneho obsahu na internete a sociálnych sieťach tvorí v dnešnej dobe videa. Videá sú zábavná a niektoré z nich môžu byť aj veľmi kreatívny. Zmesou tvorivosti a humoru môžete takto efektívne osloviť nielen mladú internetovú generáciu. Virálne videa môžu byť takisto aj perfektným receptom na rast počtu fanúšikov vašej značky. Tento druh videa nie je tak jednoduchý a vyžaduje už veľa tvorivých schopností aj odborných znalostí online marketingu. Teda aby dopadol tak, ako očakávate. Ak sa Vám ale podarí vytvoriť čo i len jedno úspešné virálne video, buďte si istí, že sa odlíšite od ostatných vo vašom odvetví a bude sa o vás hovoriť aj za hranicami regiónu či dokonca krajiny.

Autor: Tomáš, produkcia a marketing

PRÍKLAD FIREMNÉHO VIDEA Z DIELNE NAŠEJ PRODUKCIE: KOVOSVIT MAS – FIREMNÝ PROPAGAČNÝ FILM 2014

Pridať komentár

Tieto webové stránky používajú na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie.
Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie. Ďalšie informácie