Všetci svetoví psychológovia sa zhodujú: Emócie predávajú!

Všetky svetové značky vytvárajú tzv. emočný brand, čiže emócie okolo svojich výrobkov. A emócie tiež veľmi cielene smerujú na vybrané skupiny zákazníkov. Napríklad niektorí známi svetoví výrobcovia kozmetiky sú sponzormi mamičiek. Výrobcovia športových automobilov zase cielia na voľnosť, slobodu, nezávislosť a mužnosť.

Video je najlepším médiom na prenos emócií. Pomocou obrazu, správne zvolené hudby, zvukov a efektov sa dosahuje obrovského emočného náboja. Video vťahuje diváka do deja oveľa rýchlejšie a citlivejšie než fotografie či text. Divák tak u videa, alebo filmu, zažíva a vníma vzrušenie, strach, prekvapenie, lásku krásu, radosť a ďalšie pocity. Takéto príbehy chcú potom ľudia zdieľať ďalej so svojimi priateľmi, a to nielen na sociálnych sieťach. To znamená, že je tu naozaj veľká šanca na to, že bude vaše video šírené aj virálne. Samovoľne ho potom budú rozširovať hlavne ľudia, ktoré toto video skutočne niečím oslovilo – šokovalo. Ti k nemu ešte pridajú aj svoj nadšený komentár. A hlavne, urobia to zadarmo = reklama zadarmo pre Vás!

Ľudia sú dnes tak zaneprázdnení, že už nemajú čas sa nechať zdržovať a vyrušovať mnohokrát až otravnými predajnými prezentáciami, telefonáty, nevyžiadanými emaily a ďalšími podobnými predajnými technikami niektorých spoločností. Bez štipky emócií je tu teda len malá pravdepodobnosť, že je zaujmete natoľko, aby u Vás nakúpili.

Tieto webové stránky používajú na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie.
Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie. Ďalšie informácie